• International Session'a EYP Türkiye Delegesi Okulumuz Öğrencilerinden Seçildi

     • Okulumuzun Avrupa Gençlik Parlamentosu (EYP) Kulübü’ü  10. sınıf öğrencisi İnci Mermutluoğlu ve Zeynep Baştaş, 11. sınıf öğrencisi Derin Bakal, organizasyonun en prestijli konferansı olan International Session'a EYP Türkiye delegesi olarak seçildi. Ayrıca 11. sınıf öğrencimiz Ersagun Ersoy, aynı konferansa official pozisyonunda, Journalist olarak seçildi. Avrupa'nın 40'ı aşkın ülkesinden gençlerin katılacağı 89’uncu International Session, Ermenistan'ın Erivan şehrinde düzenlenecek. Okulumuz öğrencilerini bu büyük başarısından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

     • İGeo 16.Uluslararası Coğrafya Olimpiyatları Türkiye seçmeleri 1. Basamak Sınavı 13 Ocak 2019 Pazar günü İstanbul Enka Okullarında yapıldı.

     • Türk Coğrafya Kurumu tarafından yapılan Uluslararası Coğrafya Olimpiyatları Türkiye elemesi ulusal takım seçmelerine 9, 10 ve 11. Sınıf öğrencilerimizden oluşan 11 öğrenci ile katıldık.

      1. seçme sınavına okulumuzdan; Berra Doğan, Mert Özer, Baran Akbaş, Çağan Akbaş, Bartu Vural, Kutay Sezgin, Sıla Aksoy, Zeynep Baştaş, Hüseyin Ender Okur, Burçin Bahar Güler ve Nazire Ata ile katıldık.

      Uluslararası Coğrafya Birliğinin faaliyetlerinden biri olan “Uluslararası Coğrafya Olimpiyatları” 30 Temmuz – 5 Ağustos 2019 tarihleri arasında Çin, Hong Kong’da  yapılacak.

     • Almanca Gecesi 2019-Der Deutsche Abend 2019

     • Okulumuzun geleneksel etkinliklerinden biri olan ve her yıl düzenlenen Almanca Gecesi bu sene 08 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Okulumuz 10. sınıf öğrencilerinden Şafak Tan Yeğen’in senaryosunu yazıp yönettiği oyun, geceye büyük eğlence kattı. Gecede performanslarını sergileyen öğrencilerimizin yanı sıra çeşitli videolar ve şarkılar geceyİ renklendirdi. Öğrencilerimiz, öğrendikleri II. Yabancı dili konuşma ve kültürünü sahneleme fırsatı buldukları bu gece büyük bir beğeni ile izlendi.

      Etkinliğimize katılan, etkinliğimizde görev alan öğretmenimize, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

       

      Eine der traditionallen Veranstaltungen unserer Schule ‘’Der Deutsche Abend’’ fand am 8. Januar 2019 in unserer Schule statt. Einer von unseren 10.Klassen Schülern Şafak Tan Yeğen hat das Hauptspiel des Abends geschrieben und auch geleitet. Dank seiner Arbeit war der Abend unterhaltsam und alle hatten viel Spaß. Sowie den Schülern, die ihre Auftritte ausstellten, gab es auch verschiedene Videos und Lieder.  Der deutsche Abend hat wieder die Möglichkeit gegeben unseren Schülern ihre II. Fremdsprache zu benutzen und die Kultur zu präsentieren.

      Wir bedaken uns an unsere Deutschlehrerin, Schülern und an allen die an der Nacht teilgenommen haben.

     • İKİNCİLİK ÖDÜLÜ

     • 23.Türkiye Felsefe Olimpiyatı’nda 2’nci olan  öğrencimiz Talia Tuana YÜCEL, İstanbul Eyüpoğlu Eğitim Kurumlarında  yapılan ödül töreninde, ödülünü aldı. Ödül törenine katılan Prof. Dr. İoanna KUÇURADİ, Prof. Dr. Betül ÇOTUKSEKEN ve Prof. Dr. Kaan ÖKTEN yarışmada derece elde etmiş olan ilk on öğrenciye ödüllerini verdi. Törende söz alan öğrenciler, felsefe üzerine kısa bir sohbet gerçekleştirdi. 


      11. sınıf öğrencimiz Talia Tuana YÜCEL’in Felsefe Olimpiyatı’nda elde ettiği başarı ile gelecek yıl gerçekleşecek olan olimpiyatta, okulumuz, iki öğrencimiz ile temsil edilme hakkına sahip oldu.
      Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

     • Aralık Ayı Meslek / Sektör Tanıtımları Mezunlarımızın Katılımıyla Gerçekleşti

     • 25 Aralık 2018 Salı ve 27 Aralık 2018 Perşembe geceleri, mezunlarımızın konuk olduğu meslek / sektör tanıtımlarını gerçekleştirdik.

      Mezunlar Derneğimizin desteği ile organize ettiğimiz bu iki gecede mezunlarımız, öğrencilerimiz ile kendi meslekleri ve sektörleri ile bilgi paylaşımında bulunurken, TEVİTÖL’de öğrenciyken biriktirdikleri anılarını da  hatırlayarak sıcak bir söyleşi gerçekleştirdiler. Bu söyleşilere katılarak öğrencilerimize bilgi birikimi aktaran 2000 mezunlarımız Onur Canlıtepe ve Erkan Uğuzalp’e, 2001 mezunumuz Şahin Danış’a, 2009 mezunumuz Behzat Ergun’e, 2012 mezunumuz Doruk Uludağ’a ve 2013 mezunlarımız Utku Yeloğlu, Merve Mert ve Berk Özkumanlar’a ve organizasyonda destek veren Mezunlar Derneğimize çok teşekkür ediyoruz.

     • 2018 All Star Basketbol Maçı

     • Her yıl düzenlenen All Star Basketbol Maçı 26 Aralık 2018 Çarşamba akşam mezunlarımızın katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu. Okul öğrencilerimizden oluşan basketbol takımımız ile 2017 ve 2018 mezunlarımızdan oluşan mezunlar takımının maçı Ömer Dinçkök Arena’da düzenlendi. Öğretmen, öğrenci ve mezunlarımızın yoğun ilgi gösterdiği bu maça birçok izleyici gelip, heyecana hep birlikte ortak oldular. Turnuvada emeği geçen ve ilgi gösteren herkese teşekkür ediyoruz.
       

     • 11. Sınıflar Sabancı Üniversitesi Ziyareti

     • Okulumuzun 11. sınıf öğrencileri 28 Aralık günü Sabancı Üniversitesini ziyaret etti. Okulun tanıtımının ardından Nanobilim hakkında örnek bir derse katılan öğrencilerimiz, üniversite turu ile gezilerini tamamladılar. Sabancı Üniversitesi’ne okulumuza tanıdıkları imkandan dolayı teşekkür ediyoruz.

     • Geleneksel TEV İnanç Türkeş Futbol Ligi'nin Galibi 10.Sınıflar

     • Her yıl düzenlenen Geleneksel TEV İnanç Türkeş Futbol Ligi 26 Aralık 2018 Çarşamba gecesi oynanan final maçıyla birlikte sona erdi.

      Öğrencilerin, öğretmenlerin ve okul personelinin yoğun ilgi gösterdiği lige yaklaşık 40 kişiden oluşan 8 takım katıldı. Soğuk havaya rağmen turnuva boyunca oynanan 7 maça öğrenciler tarafından büyük ilgi gösterildi. Dün gece oynanan final maçında 10. sınıfların birinci takımıyla 10. sınıfların ikinci takımı karşı karşıya geldi.

      Sahadan 14-9 galip ayrılan 10.sınıfların birinci takımı zorlu maçların ardından şampiyonluğa ulaşan taraf oldu.

      Turnuvaya katılan, ilgi gösteren ve düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
       

       

     • Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Dekanı  Canan Atılgan ile Söyleşi

     • Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Dekanı Profesör Doktor Canan Atılgan  "Biology for Designing Nanomachines” konulu bir sunum yapmak üzere 26 Aralık Çarşamba günü öğrencilerimizle bir araya geldi. Atılgan,  disiplinlerarası çalışmaların mesleklere yansıması konularında ve geleceğin meslekleri hakkında bilgi veren sunumunda aydınlatıcı yaklaşımıyla  öğrencilerimizle verimli bir söyleşi gerçekleştirdi.

      Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nin mühendislik programları ve öğrencilere sunduğu imkanlar ile ilgili  öğrencilerimizin yönelttiği soruları da yanıtlayan Canan Atılgan, okulumuz öğrencilerine yardımcı olmak ve destek vermek için kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti.

      Davetimizi kabul edip okulumuza gelen Canan Hanım’a çok teşekkür ediyoruz.
       

     • 2018 TEVİTÖL SİNEMA GÜNLERİ

     • Okulumuzun sinema kulübü olarak bu yıl da 17-23 Aralık tarihleri arasında Sinema Günleri düzenledik.

      Yıllardır sürmekte olan bu gelenek, öğrencilere okulun yoğun temposuna bir ara verip film izlemeleri için güzel bir fırsat sunuyor. Her sene gösterilecek olan filmler, daha öncesinde sinema kulübünde tartışılıp seçilmiş bir temaya göre belirleniyor.

      Bu sene kulüp olarak temamızı "Yolculuk" olarak belirledik ve bu tema doğrultusunda "Yol", "Uzak" ve "Sarhoş Atlar Zamanı" gibi filmleri izleme şansımız oldu. Bunun yanı sıra, okulumuzun 2003 yılı mezunlarından ve şu anda senaristlik yapan Eset Akçilad da temamızı ve kendi sinema bilgisini birleştiren bir açılış konuşması ile konuğumuz oldu.

      İkinci dönem düzenlenecek olan Belgesel Günleri'e dek herkese film dolu bir sene diliyoruz !

     • GSLMUN ’18 Etkinliğine Katıldık

     • Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi Model United Nations(MUN) kulübü olarak 13-16 Aralık 2018 tarihlerinde Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen GSLMUN ’18 etkinliğine katıldık.

      Etkinliğe katılım sağlamış öğrencilerimizden NATO komitesinde Hollanda’yı temsil eden Gökay Yıldız ve Macaristan’ı temsil eden Ece Gizem Yıldız mansiyon ödülüne; Arap Ligi komitesinde Katar’ı temsil eden Barış Apaydın Seçkin Delege ödülüne; Arap Ligi komitesinde Umman’ı temsil eden Ata Tezel En İyi Delege ödüllerine layık görülmüşlerdir.

      Öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz.

      As Turkish Education Foundation İnanç Türkeş Private High School Moden United Nation(MUN) Club, we attended the GSLMUN ’18 conference at Galatasaray High School between December 13 and 16, 2018.

      In NATO Committee, two Honorable Mentions have been awarded to our members Ece Gizem Yıldız, the delegate of Hungary, and Gökay Yıldız, the delegate of Netherlands. In Arab League Committee, Barış Apaydın, the delegate of Qatar has been selected as the Outstanding Delegate, and Ata Tezel, the delegate of Oman, has been selected as the Best Delegate.

      We wish our students success in their future conferences.      

     • Türkiye Felsefe Olimpiyatı’ndan 2.lik Ödülü

     • Türkiye Felsefe Kurumu tarafından düzenlenen 23.Türkiye Felsefe Olimpiyatı’na katılan 11.sınıf öğrencimiz Talia Tuana YÜCEL,  2. oldu.

      484 öğrencinin katıldığı yarışmada, öğrencimizin elde ettiği başarı ile gelecek yıl yapılacak olan olimpiyatta okulumuz 2 öğrencimiz ile temsil edilme  hakkına sahip oldu.

      Öğrencimizi kutluyor, başarısının devamını diliyoruz.

     • Bağımlılık Semineri Gerçekleştirildi

     • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık birimimizin, önleyici rehberlik kapsamında organize ettiği bağımlılık konulu seminer Klinik Psikolog Ceren Koç tarafından, 18 Kasım Pazar günü tüm velilerimize, 12 Aralık Çarşamba günü ise tüm öğrencilerimize yönelik olarak iki oturumda gerçekleşti.

      Bağımlılık seminerinde, bağımlılığın nasıl başladığı, bağımlılık döngüsünün nasıl işlediği, bağımlılık yapıcı maddelerden internet bağımlılığına ve bağımlılıktan nasıl korunabileceğine kadar birçok konuda bilgi verildi. Veli ve öğrencilerimizin sorduğu sorularla zenginleştirdiği seminerde hemen her konuda bağımlı olunabileceği bilimsel veriler ve günlük hayatın içinden örneklerle aktarıldı.

     • EN YARATICI SENARYO ÖDÜLÜ

     • Özel Sezin Lisesinin düzenlediği Sürdürülebilirlik konulu Fütürizm Senaryo Yarışması’nda, okulumuzun Fütürizm Kulübü öğrencileri, En Yaratıcı Senaryo Ödülü’nü aldılar.
      Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

     • ERASMUS + ÇALIŞTAYI İÇİN AVUSTURYA’DAYDIK...

     • Okulumuz öğrencilerinden Kerem Könen, Sena Yayla, Feride Ekinci, Barış Onat ve Yaren Yumutgan Biyoloji Öğretmenleri Evren Toy'un eşliğinde Erasmus + çalıştayı için 26 Kasım - 1 Aralık tarihleri arasında Viyana, Avusturya'daydı.

      "Biyoteknoloji ile Sürdürülebilirlik" temalı Erasmus+ projesinin 4. ayağı olan bu buluşmada, okulumuz projeye katılan 8 ülkeden farklı okullarla beraber biyohidrojen enerjisi üzerine çalıştı.

      Projenin ilk adımı olarak bakterilerin fermentasyonuyla açığa çıkan hidrojenden elektrik ürettiler. Daha sonrasında ise biyohidrojenle çalışan bir batarya oluşturdular. En son ise her grubun oluşturduğu bu bataryalar birbirine bağlandı ve üretilen elektrik ölçüldü.

      Proje üzerine çalışmanın yanı sıra, Viyana'da bulundukları süre boyunca öğrenciler atom enerji santralini, Viyana şehir merkezini ve Gustav Klimt’in ünlü "Öpücük" tablosunun da bulunduğu Belvedere müzesini gezdiler.

      Avrupa Birliği'nin desteklediği Erasmus+ projesinde okulumuzu ve ülkemizi temsil eden tüm öğrencilerimize ve öğretmenleri Evren Toy'a teşekkür ederiz.

     • TEVİTÖL Münazara Kulübü Ulusal Münazara Turnuvasında Okulumuzu Başarı İle Temsil Etti.

     • TEVİTÖL Münazara Kulübü olarak 24-25 Kasım tarihlerinde düzenlenen Ulusal Bursa Tan Okulları Münazara Turnuvasına üç takım halinde katıldık.

      İki gün süren ve İstanbul, Ankara gibi illerden yüksek katılımın sağlandığı bu turnuvada kulüp öğrencilerimizden Yaren Çınar ve İpek Deniz Özkan grup maçları, çeyrek final ve yarı final turlarını geçerek finalde yarışmaya hak kazandılar.

      Ayrıca Çağan Akbaş tüm katılımcılar arasından sekizinci en iyi konuşmacı seçilerek okulumuzu ve kulübümüzü gururlandırdı.

     • TEVİTÖL VEX Robotics Takımı Hexagon, katıldığı ilk robotik yarışmasını şampiyonlukla tamamladı.

     • Hexagon takımımız, 17-18 Kasım tarihleri arasında Hisar Okulları'nda düzenlenen İstanbul VEX Robotics Competition Off-Season yarışmasına katıldı.

      16 takım arasından şampiyon olan takımımız aynı zamanda robot ve sürücü performanslarının değerlendirildiği kategoride de 1. olmaya layık görüldü.

      Başta öğretmenimiz İsmail Hakkı Ergüven olmak üzere, emeği geçen herkese çok teşekkürler.

     • 10 kasım Atatürk'ü Anma Programı

     • Cumhuriyetimizin kuran, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmamıza öncülük eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde sevgi ve saygıyla andık.

      Konuğumuz, Mustafa Kemal Atatürk’e  Çankaya Köşkü Kütüphanecisi ve Çankaya Köşkü Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak hizmet eden Sayın Nuri Ulusu’nun oğlu Sayın Mustafa Kemal Ulusu’ydu.

      Sayın Ulusu;  bizlere,  babası Nuri Ulusu’nun Atatürk’le anılarını, Atatürk’ün düşünce yapısını, kişilik özelliklerini, devlet adamı ve asker olarak sahip olduğu nitelikleri anlattı.

      Konuşmasını, “Atatürk’ün Yanı Başında” kitabından alıntılar  yaparak ve  kendi çalışmalarından örnekler sunarak tamamladı.

      Değerli konuğumuza,  katılımları  için  teşekkür plaketini,  Okul Müdürümüz Mustafa Aydos takdim etti.

      TEVİTÖL Ailesi olarak Ata’mızın fikirlerine her zaman sahip çıkacağız ve  gösterdiği yolda ilerleyeceğiz.

  • İletişim

   • KOCAELİ - GEBZE KAYMAKAMLIĞI / Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi
   • info@tevitol.k12.tr
   • info@tevitol.k12.tr
   • 0262 679 3636
   • Muallimköy Mah. 4126. Sok 25/A Gebze Kocaeli
 • Resim Galerisi

  • 2018 Mezuniyet
  • Okul Fotoğrafları